Softver naravno ima svoje mane (za mene malobrojne) i Apple konstantno radi na poboljšanjima i često izbacuje update. Od objavljivanja iOS 9 verzije do danas bilo je ukupno 5 update-ova, a očekuje se i 9.3 sa dodatnim opcijama i poboljšanjima.
Update je jednostavno uraditi ali on sa sobom donosi i određene rizike kao recimo Error 53 grešku o kojoj sam pisao ranije.
Kada pokrenete update, jedan deo procedure jeste i verifikacija komponenti telefona. Ukoliko bilo koja od komponenti nije prisutna, nije originalna ili je neispravna, telefon će upasti u ‘recovery’ mod i postaće neupotrebljiv.
Korisnik najčešće nije svestan problema jer je kvar takve prirode da se ne primećuje u svakodnevnom radu (npr. ne radi bluetooth ili senzor za ambijentalnu svetlost, ili Touch ID ukoliko ne koristite otisak prsta) ili je kupljen polovan bez napomene prodavaca da su vršene popravke.
Zato je jako važno uraditi backup telefona pre samog update-a.
Kako se radi backup možete pročitati ove:
- Update direktno na telefonu
- Update preko računara koristeći iTunes
- Ukoliko nemate dovoljno prostora potrebno je da izbrišete neku aplikaciju ili sadržaj koji Vam u tom trenutku nije potreban.
- Takođe, ukoliko preskačete puno verzija savet je da se update uradi preko računara i to kao čista instalacija (Restore) (npr. prelazite sa verzije iOS 7 na iOS9)
Update preko računara (Mac ili PC) zahteva korišćenje iTunes programa.